"2. Luma Kısa Film Festivali"ne Başvurular Uzatıldı

  Yeditepe Üniversitesi Sinema Kulübü ve Ay Yapım iş birliğiyle bu yıl ikincisi düzenlenen "Luma Kısa Film Festivali"nin son başvuru tarihi, 25 Eylül olarak güncellendi.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-09-2022 11:42

  Yeditepe Üniversitesi Sinema Kulübü ve Ay Yapım iş birliğiyle bu yıl ikincisi düzenlenen "Luma Kısa Film Festivali"nin son başvuru tarihi, 25 Eylül olarak güncellendi.

Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, genç yetenekli öğrencilerin senaryo yazmasını ve film çekmesini teşvik etmek amacıyla gerçekleştirilen festival, 24-27 Ekim'de gerçekleştirilecek.

Yalnızca öğrencilerin başvurabildiği yarışmada katılımcılar, "Kısa Film Yarışması", "Kısa Film Senaryo Yarışması" ve "Uzun Metraj Film Senaryo Yarışması" olmak üzere üç farklı kategoride yarışacak.

Başvurular "lumakisafilm.yeditepe.edu.tr" adresi üzerinden yapılabilecek. Festival boyunca kısa film gösterimlerinin yanı sıra herkesin katılabileceği söyleşiler ve atölye çalışmaları da gerçekleştirilecek.

Festival kapsamında Kısa Film Senaryo Yarışması'nda yönetmen, senarist, oyuncu Ercan Kesal, oyuncu Kaan Urgancıoğlu ve yapımcı Suzan Güverte öğrencilerin kısa film senaryoları ve proje dosyalarını değerlendirecek.

Finale kalan proje sahiplerinin ana jüriye yapacakları sunum sonrasında seçilen üç kısa film projesine ayrı ayrı 20 bin lira değerinde "Kısa Film Yapım Desteği Ödülü" verilecek.

Uzun metraj senaryo yarışması jürisinde ise senarist Ali Aydın, Gökhan Horzum ve Hakan Bonomo yer alıyor. Bu kategoride "En İyi Senaryo Ödülü"ne 20 bin lira destek takdim edilecek.

Yeditepe Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema Bölümü öğretim üyeleri ile Yeditepe Üniversitesi Sinema Kulübü Yönetim Kurulu'nun ön jüriyi oluşturduğu festival kapsamında düzenlenen kısa film yarışmasında da senarist, yönetmen Ceylan Özgün Özçelik, oyuncu Ekin Koç ve yönetmen Michael Önder'den oluşan ana jüri üyeleri de yılın en iyi 10 öğrenci filmini belirleyecek.

Seçki içinden ana jürinin belirleyeceği bir film, 15 bin lira değerindeki "En İyi Kısa Film Ödülü"nün sahibi olacak.

Ayrıca 10 filmlik kısa film seçkisi festival kapsamında gösterilecek ve Yeditepe öğrencilerinin oylarıyla bir kısa filme de "İzleyici Ödülü" olarak 10 bin lira verilecek.

(AA)

 

Hamit Yiğit GeçerHamit Yiğit Geçer

YORUMLAR